مقایسه سپتیک بتنی با پلی اتیلنی

پکیج تصفیه فاضلاب

از عبارت مزاياي کالاها تهیه شده توسط این شرکـت مي‌توان به موارد ذيل اشاره كرد:
– سيستمهاي پايپينگ ايمن و كارآ
– سيستم جوش كارآ ايمن (سيستم جوش اكسترودر دستي)
– پایداری خوردگي فوق‌العاده در مساوی مواد خورنده ( حاوی گازها و مايعات خورنده مانند H2S در پسآبهاي فاضلابي)
– فوائد فيزيكي – مكانيكي بسيار عالی
– پایداری زياد كم در مساوی جريان مايعات (سطح داخلي صاف)
– وزن كم
– پایداری بيار خوب در مساوی اشعه فرابنفش (U.V.)
– هزينه‌هاي پائين نصب
– هزينه‌هاي پائين نگهداري
– طول عمر بالا (بيش از ۵۰ سال)
*از عبارت ويژگيهاي منحصربفرد اين لوله‌ها (لوله های دوجداره کور تیوب ) استفاده از نوع خاصي از پايدار كنندهاي در مساوی اشعه فرابنفش (U.V. stabilizer) با رنگ خاكستري روشن است كه در عين كارآئي بالا در پايدار كردن لوله‌ها در مساوی اشعه فرابنفش (U.V.) باعث كاهش جذب اشعه فروسرخ (IR) نور خورشيد شده گرما كمتري را جذب مي‌نمايد، كه اين امر در كاربردهاي اين لوله به عنوان كانالهاي هواساز سيار حائز هميت است.
کالاها تهیه شده اين شركت را بر مبنای کاربر دی ميتوان به صورت زير دسته ‌بندي كرد:
– كاربردهاي فاضلابي
– كاربردهاي دفع زباله(Landfill)
– كاربردهاي آبي
– كاربردهاي صنعتي
لذا با توجه به ویژگی ها ی بیان شده در بالا ، بسياري از کشورهای پیشرفته سعی در مصرف هر چه بیشتر از این محصول در زمینه های مختلف من عبارت سیستم آبرسانی و ذخیره آب در بخشهای مختلف می باشند . پس پیرو این حرف شرکت تولید کننده با تکنولوژی پیشرفته خود قابلیت تولید محصولات پلی اتیلنی مختلف سعی در ارائه کالاها هر چه بهتر و باکیفیت تر کرده است که این منجر به پیشی گرفتن این شرکـت ازبقیه رقبای خود شده است .
یکی از مهمترین شاخه های کار کمپانی تولید کننده بعد از تولید لولهای پلی اتیلنی (۳۵۰۰ – ۳۰۰ میلی متر ) تولید مخازن پلی اتیلنی در سایز ها ویژگیها مختلف است که کاربر دهای زیادی در صنعتهای مختلف دارد که از ان عبارت میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :
– مخازن مراقبت آب آشامیدن ی
– مخازن مراقبت مواد سوختی(نفت، گازوئیل،بنزین،…)
– مخازن مراقبت مواد شیمیائی(اسید،باز،…)
– مخازن مراقبت انواع سیالات
– مخازن نگهداری انواع گرانول
ویژگی ها ی مخازن پلی اتیلنی یکی از دلایل زیاد مهم در انتخاب این نو محصول است که در ادامه به چند نمونه از ویژگی ها ی این محصول میتوان اشاره نمود :
۱-قیمت مناسب:
قیمت مخازن پلی اتیلنی دو جداره در بسياري از موارد قابل رقابت با انواع دیگر مخازن است. همچنین با در نظر گرفتن هزینه های حمل و نقل،قوت آدم ی،اتومبیل آلات مورد نیاز نصب تجهیزات مربوطه و از تمام مهمتر بحث زمان و سرعت عملیات نصب،مصرف از مخازن پلی اتیلنی زیاد مقرون به صرفه تر ازبقیه انواع مخازن پیش ساخته است .
۲-پایداری بالا در مقابل خوردگی:
مخازن پلی اتیلنی به علت داشتن فوائد بسیار زیاد مطلوب ضد خوردگی بهترین مورد برای مراقبت مواد خورنده مثل اسید ها و ترکیبات فعال شیمیایی هستند .
۳- بهداشتی بودن:پلی اتیلن ماده ای است که که از لحاظ شیمیایی غیر فعال بوده و با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.این خصوصیت باعث می شود برای نگهداری موارد ی نظیر آب آشامیدن ی که موارد بهداشتی و زیست محیطی شبیه عدم تغییر بو طعم و ویژگیها (با گذشت زمان) جهت آنها خیلی با اهمیت زیاد است،مخازن پلی اتیلنی بهترین مورد است .
۴- دوام و عمر زیاد :
مخازن پلی اتیلنی به علت پایداری مناسب در شرایط جوی مختلف و انعطاف پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و زمان فرد ی مفید نسبتا زیاد دارند.خصوصا در موارد ی که نیاز به مدفون نمودن تانک مورد نظر وجود دارد انعطاف پذیری پلی اتیلن پایداری آن را در مقابل فشارها و قوت های اعمالی بالا می برد.به علاوه،به علت ویژگی ضد خورندگی پلی اتیلن، تانکهای پلی اتیلنی در زمینهای مرطوب از دوام زیاد بالایی برخوردار هستند .
۵-بدون نشت:
تانکهای پلی اتیلنی به سبب امکان اتصال لبه ها و زوایا به صورت جوشی،به طوریکه اتصال جوش به قدرت استحکام ماده پلی اتیلنی است،هیچ وقت از محل اتصال دچار نشتی نمی شوند که این مساله مزیت دیگری است جهت این مخازن جهت نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که نشت آنها به محیط زیست و آلوده نمودن زمین از مهمترین دغدغه های حال حاضر مصرف کنندگان است .
۶- قابلیت تولید متنوع:
مخازن دو جداره پلی اتیلنی در ابعاد اندازه های مختلف با ویژگیها متنوع قابل تولید هستند و اما این ظرفیتها همگی با توجه به درخواست مشتری است .
۷- نصب آسان:
در مقایسه بابقیه مخازن و تانکها،انواع پلی اتیلنی آنها از وزن بسیار زیاد کمتری برخوردار بوده و این مساله كم شدن بسیار زیاد زیاد ی در تعرفه های حمل و نقل،تجهیزات مورد نیاز برای نصب،قوت آدم ی مورد استفاده و … ایجاد می نماید.همچنین ساخت و گسترش سازه هاى زيرين و سطحى مخازن بطريق متداول و هم از طريق تكنولوژى جديد شركت امكان پذير است که این منجر به بالا رفتن سرعت نصب کلیه تجهیزات می شود .
۸- طول عمر مخازن:
این مخازن با مواد اولیه ۸۰PE تولید میگردد و به صورت دو جداره بوده مواد ضد اشعه خورشید نیز افزوده شده است و در شرایط درجه گرما ۲۰ درجه سانتی گراد ۵۰ سال عمر دارند،با افزایش درجه گرما طول عمر آنها کمتر خواهد شد.
۹-پایداری در مقابل سرما گرما:
این مخازن با توجه به اینکه از مواد پلی اتیلنی ساخته شده اند از ۶۰+ تا ۵۰- درجه در بلند مدت قابلیت تحمل گرما سرما را دارند در مناطق کوهستانی بعلت دو جداره بودن مخزن ویژگی عایق گرما ی پلی اتیلن،عملکرد این مخازن از دیگر مخازن شرایط بهتری رادارند.
۱۰- پایداری در مقابل زلزله:
با توجه به قابلیت انعطاف پلی اتیلن،مخازن دو جداره پلی اتیلن،در سوانحی مانند زلزله خوبتر عمل می نمایند و کمترین آسیب به آنها وارد می گردد.
۱۱- پایداری در مقابل شوری و تلخی آب یا خاک:
به علت ویژگی مواد پلی اتیلن، نصب این مخازن در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا است رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می شود، مخازن دو جداره پلی اتیلن فقط مورد برتر در این مناطق می با شند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *