معرفی تیم ملی فوتبال پرتغال

تیم ملی فوتبال پرتغال یک تیم بین‌المللی فوتبال عضو یوفا است. از بازیکنان مهم تاریخ این تیم می‌توان به اوزه‌بیو، لوئیس فیگو، کریستیانو رونالدو و دکو را اشاره کرد. تیم ملی فوتبال پرتغال یکی از بهترین تیم‌ها در سال ۱۶–۲۰۱۵ شناخته می‌شود، در این سال یک بار بدون کریستیانو رونالدو تیم ملی فوتبال ایتالیا را ۱–۰ برد.

Portugal

حضور در جام جهانی:

تیم ملی پرتغال در ۵ دوره از رقابتهای جام جهانی به سالهای ۱۹۶۶، ۱۹۸۶، ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ حضور داشته و ۲ بار موفق به حضور در جمع چهار تیم پایانی شده که حاصل آن یک مقام سومی و یک مقام چهارمی جهان بوده است. در سال ۱۹۶۶ با درخشش اسطوره خود اوزبیو که آقای گل رقابتها هم شد تا پای فینال رفتند اما مغلوب آلمان پرقدرت شدند و با شکست شوروی در رده بندی سوم شدند.
در سال ۲۰۰۶ هم پرتغالی ها در نیمه نهایی مغلوب فرانسه و در رده بندی مغلوب آلمان شدند تا همچنان در حسرت فینال بمانند.

 

عناوین:
۱۹۶۶ – سوم

۲۰۰۶ – چهارم
حضور در جام ملتهای اروپا:
پرتغال برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ در رقابت‌های یورو شرکت کرد و در این رقابت‌ها بعد از شکست دادن آلمان شرقی به مرحله یک چهارم پایانی تورنمنت راه یافت. ۲۴ سال بعد، آنها دوباره به مرحله نهایی این رقابت‌ها راه یافتند و این بار هم عملکرد کاملا متقاعد کننده‌ای داشتند و به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها رسیدند.
البته در میانه‌های دهه ۱۹۹۰ بود که پرتغالی‌ها توانستند حضور مداومشان در این رقابت‌ها را آغاز کنند . آنها در سالهای ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها رسیدند و در فینال یورو ۲۰۰۴ هم که میزبان بودند در یک بازی دراماتیک مغلوب یونان شدند.  چهارسال بعد، آنها با تقبل شکست ۲-۳ مقابل آلمان که در آن تورنمنت به مقام دومی رسید، نتوانستند از مرحله یک چهارم نهایی به دور بعدی صعود کنند.

۱۹۶۰- یک چهارم نهایی
۱۹۶۴- صعود نکرد
۱۹۶۸- صعود نکرد
۱۹۷۲- صعود نکرد
۱۹۷۶- صعود نکرد
۱۹۸۰- صعود نکرد
۱۹۸۴- نیمه نهایی
۱۹۸۸- صعود نکرد
۱۹۹۲- صعود نکرد
۱۹۹۶- یک چهارم نهایی
۲۰۰۰- نیمه نهایی
۲۰۰۴- نایب قهرمان
۲۰۰۸- یک چهارم نهایی
پائولتا بازیکن این تیم با زدن ۴۷ گل بهترین گلزن ملی تاریخ فوتبال پرتغال است و لوئیس فیگو ستاره مشهور این تیم نیز با ۱۲۷ بازی ملی بیشترین تعداد بازی را برای این تیم انجام داده است.

 

 

معرفی مربی و بازیکنان کلیدی

 

 
مربی: پائولو بنتو

هدایت تیم ملی پرتغال، دومین تجربه مربیگری پائولو بنتو در عرصه فوتبال بزرگسالان است. او پیش از این در طول سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ مربی اسپورتینگ لیسبون بود. این مربی ۴۳ ساله که خودش سابقه انجام ۳۵ بازی ملی به عنوان بازیکن را در کارنامه ورزشی‌اش می‌دید؛ شروع خیلی خوبی با تیم ملی پرتغال داشت و در ۵ بازی اول تیم ملی پرتغال با حضور بنتو، این تیم به ۵ برد دست یافت.

شخصیت قوی بنتو، باعث شد تا اختلافاتی میان او و ریکاردو کاروالیو و بوسینگوا به وجود بیاید و این دو بازیکن با فوتبال ملی خداحافظی کنند و همین موضوع شک و شبهاتی درمورد توانایی بنتو در مورد حفظ ثبات تیم به وجود آورد. البته در نهایت با برد ۲-۶ پرتغال مقابل بوسنی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت پلی‌آف خیلی چیزها ثابت شد و هواداران پرتغال اطمینان پیدا کردند که بنتو گزینه مناسبی برای هدایت تیمشان است.

کاپیتان: کریستیانو رونالدو

در زمانی که کارلوس کرش سرمربی تیم ملی پرتغال بود، بازوبند کاپیتانی این تیم در اختیار کریستیانو رونالدو قرار گرفت و رونالدو حتی در سخت‌‌ترین شرایط تیم ملی پرتغال، به خوبی از پس این مسئولیت برآمد. او که در طول این مدت در اوج روزهای فوتبالی‌اش بود، اکنون برجسته‌ترین مهره تیم ملی پرتغال در ماه‌های اخیر است و سرعت بالا، تکنیک فراوان و قدرت بالای پای راستش باعث شده تا یکی از مهره‌های ارزشمند تیم ملی پرتغال باشد.

البته باید این را در نظر داشت که شاید کریس در رئال مادرید نمایش خیره کننده‌ای را به اجرا می‌گذارد ولی او نتوانسته تا در تیم ملی کشورش تا این حد خوب ظاهر شود و انتقادات زیادی به عملکرد او وارد است و برخی‌ها اعتقاد دارند که او با تمام توان در خدمت تیم ملی کشورش نیست. البته نمایش خوب کریس در دیدار برگشت پلی آف نشان داد که او با تمام قوا در خدمت پیراهن تیم ملی کشورش است و قطعا در یورو۲۰۱۲ نمایش خیره کننده‌ای از او خواهیم دید.

بازیکن ستاره: نانی

نانی در ترکیب تیم ملی پرتغال بیشتر از کریستیانو رونالدو توانایی‌هایش را به نمایش گذاشته و عملکرد خیره کننده او در ترکیب یونایتد در دو فصل اخیر خود گویای حرف‌های زیادی است. نانی دومین گلزن برتر تیم ملی پرتغال در رقابت‌های مرحله مقدماتی یورو۲۰۱۲ بوده و دراین مرحله ۵ گل برای تیمش به ثمر رسانده است.

تاثیر نانی در تیم ملی پرتغال معمولا زیر سایه نام کریس رونالدو است ولی ستاره پرتغالی یونایتد همچنان یکی از مهره‌های کلیدی تیم ملی کشورش چه در حرکات تهاجمی و چه در بازی‌های تدافعی است. او که به دلیل مصدومیت شانس حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۰ را از دست داده بود، اکنون بی صبرانه درانتظار آن است تا توانایی‌های واقعی‌اش را در یورو۲۰۱۲ به نمایش بگذارد.

پدیده جوان: فابیو کوئنترائو

بال چپ توانای تیم ملی پرتغال که در تیم ملی کشورش درپست‌های متعددی بازی می‌کند.

کوئنترائو تمام توانایی‌های لازم برای مبدل شدن به یک مدافع مدرن تمام عیار را دارد: عملکرد تدافعی او مثال زدنی است و او باسرعت بالایی که دارد توانایی بالایی در حمایت از مهاجمان تیمش دارد. پاس‌های دقیق او هم فوق العاده است. او بعد از فصل خوبی که در بنفیکا به نمایش گذاشت، در جام جهانی هم ثابت کرد که یک بازیکن تراز اول است. تیم ملی پرتغال برای درخشش در رقابت‌های یورو۲۰۱۲ روی توانایی‌های کوئنترائو حساب ویژه‌ای باز کرده است.
اطلاعات تیم ملی فوتبال پرتغالنام مختصر (فیفا) :
لقب :
نام رسمی فیفا :
کنفدراسیون :
سال تاسیس :
سال عضویت در فیفا :
رده فیفا :
بهترین رده فیفا :
بدترین رده فیفا :
POR
کشتیرانان
Republica Portuguesa
اروپا (۱۹۲۳)
۱۹۱۴
۱۹۲۳
۵
۳
۴۳
سرمربی :
دستیار (ها) :
کاپیتان :
بیشترین بازی ملی :
بیشترین گل ملی :
ورزشگاه خانگی :
رده الو :
بهترین رده الو :
بدترین رده الو :پائولو بنتو
لیونل پونتس
کریستیانو رونالدو
لوئیس فیگو (۱۲۷)
پائولتا (۴۷)
ورزشگاه ملی لیسبون
۱۱
۲
۴۵ اولین بازی رسمی :
بهترین پیروزی :
بدترین باخت :
اسپانیا ۳-۱ پرتغال (مادرید، اسپانیا، ۱۸ دسامبر سال ۱۹۲۱)
پرتغال ۸-۰ کویت (پرتغال، ۱۹ نوامبر ۲۰۰۳)
پرتغال ۰-۱۰ انگلستان (لیسبون، پرتغال، ۲۵ مه ۱۹۴۷) گالری عکس های تیم ملی فوتبال پرتغالتوضیحات تکمیلی و تاریخچه تیم ملی فوتبال پرتغالتاریخچه تیم ملی فوتبال پرتغال

فدراسیون فوتبال پرتغال در سال ۱۹۱۴ فعالیت خود را آغاز کرد و اولین بازی رسمی تیم ملی پرتغال در تاریخ ۱۸ دسامبر سال ۱۹۲۱ مقابل تیم ملی اسپانیا بود که با نتیجه ۳-۱ به سود اسپانیا به پایان رسید.
– جام جهانی ۱۹۶۶ انگلیس

تیم ملی پرتغال برای اولین بار پا به مسابقات جام جهانی در سال ۱۹۶۶ گذاشت و با تیم های مجارستان، برزیل و بلغارستان در گروه ۳ هم گروه شد و توانست در اولین تجربه جام جهانی با شکست ۳ تیم دیگر از گروه خود به عنوان اولین تیم به مرحله پلی آف صعود کند . ودر مرحله پلی آف با نتیجه ۵-۳ موفق شد تیم ملی کره شمالی که مانند پرتغال اولین تجربه خود را کسب می کرد را شکست دهد و چهار گل از ۵ گل بازی را اسطوره فوتبال پرتغال اوزبیو وارد دروازه کره شمالی کرد. اما تیم ملی پرتغال در بازی نیمه نهایی حریف تیم ملی انگلیس که قهرمان این دوره از جام جهانی شد بشودو بازی را با نتیجه ۲-۱ به انگلیس واگذار کرد و به بازی رده بندی برای کسب عنوان سومی به مصاف تیم ملی شوری رفت و بازی را با دو گل اوزبیو و تورس با نتیجه ۲-۱ به سود خود به پایان رساند و مقام سوم جام جهانی را در اولین تجربه خود کسب کرد و به عنوان تیم شگفتی شناخته شد.
– افتخارات تیم ملی فوتبال پرتغال

جام جهانی :

۱ بار مقام سومی در سال : ۱۹۶۶

۱ بار مقام چهارمی در سال : ۲۰۰۶

جام ملت های اروپا :

۱ بار نایب قهرمانی در سال : ۲۰۰۴
استادیوم های (ورزشگاه) کشور پرتغال  اطلاعات فدراسیون تیم ملی فوتبال پرتغالرئیس فدراسیون :
سخنگوی فدراسیون :
دبیر کل :
مدیر امور مالی :
مربی فوتبال زنان :
مدیر رسانه :
مدیر کمیته فوتسال :
مدیر کمیته داوران :
تعداد داوران رسمی :

فرناندو گومز داسیلوا
هرمینو لوریریو
تیاگو کاراویرو
اسیسو کاراویرو
ویولنت آنتونیو
اونوفر کاستا
پدرو دیاس
ویتور ملو پریرا
۹             کمک داوران :    ۱۰ تلفن :
فکس :
وب سایت :
ایمیل :
آدرس فدراسیون :
تعداد کل بازیکنان :
تعداد بازیکنان رسمی :
تعداد بازیکنان آزاد :
تعداد کل باشگاه ها :
+۳۵۱-۲۱/۳۲۵ ۲۷۰۰
+۳۵۱-۲۱/۳۲۵ ۲۷۸۰
www.fpf.pt
[email protected]
لیسبون
۵۴۷,۷۳۴
۱۳۲,۷۳۴
۴۱۵,۰۰۰
۲,۷۴۸
اطلاعات کشور پرتغالپایتخت :
مساحت :
بلند ترین نقطه :
دریاها و اقیانوس ها :
لیسبون
۹۲,۳۹۱ کیلومتر مربع
قله استرلا ۲,۳۵۱ متر
اقیانوس اطلس

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *