عمل پرینورافی

doctorkhalili
doctorkhalili}

جراحی های قشنگ یی واژن از جراحی هایی است امروزه طرفداران بسياري در بین خانمها پیدا کرده است.یکی از جراحی های زیبا یی واژن عمل پرینورافی است که این عمل به منظور تنگ کردن واژن صورت می گیرد.

این عمل یک نوع عمل ترمیمی در نظر گرفته می شود که به منظور کاهش سایز ورودی واژن صورت می پذیرد. در گاهي مواقع می توان عمل لابیاپلاستی را در جهت تکمیل این عمل انجام داد.

چه افرادی کاندیدای عمل ترمیم و قشنگ یی واژن می باشند ؟

اکثرا ٌ خانم هایی که به دلیل بالا رفتن سن یا زایمان های زیاد دچار شلی واژن شده اند می توانند به یاری این عمل زیبا یی واژن خود را تنگ کنند و جهت تکمیل آن نیز عمل لابیاپلاستی را انجام دهند. برخي از دلایل ظهور افتادگی شلی رحم بدین صورت اند:

سن بالا
چاقی
سرفه مزمن
یبوست های مکرر
تومورهای لگنی

همين طور گاهي از علائم افتادگی رحم عبارتند از:

احساس فشار در لگن
احساس پری در زیر دل
احساس کشش در ران ها
احساس کشش در ناحیه ی تحتانی کمر
تکرر ادرار
درد حین رابطه جنسی
یبوست
برخي افراد هم در زمان برقراری رابطه جنسی دچار مساله می شوند به ارگاسم نمی رسند. این افراد می توانند با انجام این جراحی این مساله را حل نمایند.

همين طور به بعضی از خانم هایی که تیرگی ناحیه ی تولید مثل می باشند می توانند با انجام این جراحی مساله را برطرف کنند.

روش ی انجام عمل پرینورافی

در این عمل پزشک با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن آنها را به یکدیگر وصل می نماید با این جراحی، واژن تنگ خواهد شد. طی این عمل واژن شخص تنگ خواهد شد و مدت انجام عمل حدود یک ساعت خواهد بود. این عمل تحت بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام می پذیرد. بازبینی ی بعد از عمل هفته طول می کشد. ولی بهتر است که تا ماه مقاربت انجام نشود.

این عمل را می توان بلافاصله بعد از زایمان انجام داد و با زدن چند بخیه توسط پزشک واژن تنگ خواهد شد. در غیر این صورت می بایست جراحی پرینورافی جهت تنگ کردن واژن انجام گیرد.

در صورتی که نیاز باشد عمل پرینورافی همزمان با عمل لابیاپلاستی انجام شود، می توان این دو جراحی را در روز همزمان با هم انجام داد.

بعد از عمل نیز، با رعایت نکاتی که بوسیله پزشک کارشناس بیان می شود می توانید سریع به بازبینی ی کامل برسید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *