زندگی در آمریکا و ثبات هزینه های روزمره در آمریکا

مهاجرت به سوئد

زندگی در آمریکا و نرخ های روزمره آن بسته به این که در کدام منطقه از آمریکا, کدام منطقه شهری یا روستایی هستید زیاد مفرق است.بسياري از اعدادی که در این مقاله آورده شده است بر اساس یک معدل کلی از همه ایالات متحده آمریکا است, پس امکان دارد که فرق بسياري بین گاهي از قیمت ها وجود داشته باشد.به عنوان مثال در غرب ایالت متحده ( اوهایو, ایندیانا, ایلینوی و غیره) قیمت های آورده شده خیلی پایین تر از قیمت های که در ایالت های نیو انگلند ( رود آیلند, ماساچوست, مین, نیو همپشایر, کنتیکت غیره ) است .شما می توانید روی کمک های دانشگاهي که در آن تحصیل می بکنید برای تامین نرخ های زندگی دانشجوییتان در طول سال حساب باز بکنید .در ادامه ریزی به صورت تقریبی از نرخ های کلی جزئی زندگی در آمریکاجهت شما آماده کرده ایم.تمام هزینه های آورده شده در متن بر اساس دلار آمریکا است .

مسکن و خدمات :

یکی از موارد ی که شما در طول زمان زندگیتان مجبور به تغییر آن هستید مسکن است.اجاره آبخش مان در آمریکا به طور مبوسیله از ۵۰۰ دلار برای یک آسری مان خوابه خارج از شهر ۱۵۰۰ دلار برای یک آقسمت مان ۳ خوابه در مناطق مرکزی شهر به صورت ماهیانه هزینه دارد.هزینه اجاره مسکن در آمریکا می تواند با توجه به اضافه شدن هزینه آب و برق که حاوی اجاره می شود مفرق باشد.در مورد شرایطی که در قرار داد اجاره خانه نوشته شده است با فرد با تجربه مشورت نمایید.هزینه های برق, گاز و اینترنت و … در شرایط مختلف مفرق است و شما می توانید با رعایت نکاتی آنها را پایین تر آورید.در ادامه ریزی از این هزینه ها را می توانید ببینید.

هزینه های برق :

نرخ های برق در آپارت مان ها بسته به متراژ آسری مان مفرق است.این تعرفه در آمریکا بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار به صورت ماهیانه است .چنانچه سیسـتم گرمای آبخش مان شما با استفاده از برق کار نماید نرخ های شما تا ۱۵۰ دلار بالا می رود.

هزینه های گاز :

چنانچه از گاز تنها برای پخت پز مصرف شود این تعرفه به صورت ماهیانه بین ۱۰ تا ۱۵ دلار است اما اگر از گاز جهت گرم کردن آسری مان استفاده بکنید , این نرخ می تواند بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه باشد.

هزینه اینترنت :

معدل این هزینه در ماه به ۴۵ تا ۵۰ دلار می رسد.

خدمات تلفن همراه :

حداکثر خدمات به طور مبوسیله , نرخ ی ماهیانه ۵۰ دلار را در بردارد.اگر شما از خدمات اینترنت موبایل مصرف بکنید این عدد می تواند به ۱۰۰ دلار در ماه برسد.

هزینه های آب و فاضلاب و دفع زباله :

این تعرفه زیر مجموعه اجاره خانه است و به عهده مالک خانه است .این نرخ به دلیل اینکه مالک خانه می بایست این مبلغ را جهت کل ساختمان پرداخت نماید بر عهده مستاجر ناست .اگر شما پرداخت این تعرفه را به عهده گرفته اید, باید بدانید که سازمان شهرداریها اکثرا هزینه ۵۰ تا ۷۵ دلار را در جهت سه ماه دریافت می کنند.این مبلغ اما جهت منطقه ای که شما در آن زندگی می بکنید مفرق است.

زندگی در آمریکا جهت شما به صورت ماهیانه نرخ ای در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار جهت مسکن, آب,برق و گاز و … در بر دارد.

نرخ های بازبینی ی در آمریکا :

هر چقدر که نرخ مواد خوراکی در کشور آمریکا پایین است، هزینه هایی همچون تعمیرات، بیمه خودرو و خدمات ویرایش ی خیلی بالا است .به همین علت است که مردم آمریکا به مقوله پیشگیری ارزش می دهند به ططور همیشگی ورزش می کنند.چنانچه بیمه در مانی نداشته باشید، یک سرماخوردگی معمولی آمپول آنتی بیوتیک جهت شما در حدود ۱۱۰ دلار نرخ دارد. اگر هم به بستری در بیمارستاننیاز باشد, به عنوان مثال جهت یک جراحی آپاندیس در حدود ۲ تا ۳ هزار دلار جهت شما تعرفه دارد. هرچند که در این کشور بیمه های ویرایش ی تا ۸۰ درصد نرخ های ویرایش ی را پوشش می دهند.

هزینه های هر روز دیگر :

در ادامه باقی نرخ های که شما در طول اقامت در آمریکا دارید را آورده ایم.این اعداد به صورت تقریبی و میانگینی از کل کشور آمریکا است و جهت یاری به شما ارائه می شود.نرخ های مواد غذایی برای یک نفر در طول هفته بین ۲۰ تا ۴۰ دلار متغییر است.جدول زیر لیست نرخ های مواد غذایی مهم در زندگی هر شخص است.

نوع کالا میزان نرخ
شیر (۱ لیتر) یک لیتری ۳٫۵۰ دلار
نان یک عدد ۲٫۵۰ دلار
برنج یک پوند ۱٫۰۰ دلار
تخم مرغ ده عدد ۲٫۰۰ دلار
محصولات تازه( میوه , سبزیجات ) – تعرفه کم و مناسبی دارد.اما همراه با نوسانات فصلی
نرخ گاز و سوخت ۳٫۷ لیتر ۳٫۵ دلار

چنانچه شما خوش شانس باشید و در منطقه ای زندگی بکنید که سیـستم منظم و دقیقی جهت حمل و نقل عمومی داشته باشد, می توانید مبلغ تتاثیر گذاری از هزینه های ماهیانه را کاهش دهید.حتی در سیستم حمل و نقل عمومی شما می توانید از تخفیف های خوب ی تحت عنوان دانشجویی و یا دانش آموزی تا سقف ۵۰ یا ۶۰ درصد استفاده بکنید .

هزینه های لباس :

تعرفه های در کشور آمریکا نسبتا زیاد است.اما شما می توانید با خرید از فروشگاه های بزرگ مانند وال مارت غیره از قیمت ها تخفیف های خوب ی برخوردار شوید.به طور معدل نرخ شلوار در آمریکا در حدود ۴۰ دلار است و قیمت یک پیراهن تابستانی در حدود ۳۸ دلار است .همچنین شما می توانید جفت کتونی نایک را در حدود ۷۰ دلار یک جفت کفش چرمی را در حدود ۸۱ دلار تهیه بکنید . ( Walmart مجموعه خرده‌فروشی آمریکایی است، که بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان می‌باشد. این کمپانی در سال ۲۰۱۲ بعد از شرکت ‌های رویال داچ شل و اکسان‌موبیل در رتبه سوم از بزرگترین کمپانی ‌های جهان قرار گرفت. در سال مالی ۲۰۱۳ مجموعه والمارت با درآمدی معادل ۴۶۹ میلیارد دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکـت جهان بر پایه میزان درآمد، شناخته شد. )

اگر شما به دنبال اطلاعات کاملتر ریزتری برای هزینه های زندگی در آمریکا بعد از مهاجرت به آمریکا هستید,می توانید با مراجعه به قیمتهای وب سایت NUMBEO از ریز قیمت ها جهت اقلام مختلف مصرف بکنید .اطلاعات داده شده از نرخ های زندگی در آمریکا از طریق افرادی که در این کشور زندگی می کنند یا از این کشور بازدید کردند جمع آوری شده است.اداره آمار کشور آمریکا اطلاعات و ارقامی در این زمینه ارائه میدهد که شما می توانید از آنها جهت زندگی در آمریکا مصرف بکنید .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *