دلایلی برای امیدواری رئال برای شکست بارسا

دلایلی برای امیدواری رئال برای شکست بارسا

01159599

چیز هایی که درباره تقابل رئال و بارسا باید بدانید را در ادامه بخوانید.

۳۱ بازی بدون شکست، روندی است که رئال با زیدان از آوریل گذشته و پس از شکست مقابل ولفسبورگ طی کرده است.

زیدان از رئال تیمی شکست ناپذیر ساخته و احتمالا پس از پیروزی بر کولتورال در کوپا دل ری، کهکشانی ها با آمار ۳۲ بازی بدون شکست به ال کلاسیکو پای خواهند گذاشت.

همین روند بی شکستی بعلاوه پیروزی ۳-۰ هفته گذشته در زمین اتلتیکو باعث شده تا بازیکنان رئال با روحیه ای بسیار بالا و با اطمینان به ال کلاسیکو برسند و به پیروزی در این مسابقه دشوار امیدوارتر از همیشه باشند.

اما چرا رئال مادرید می تواند به پیروزی در نوکمپ امیدوار باشد؟ در زیر به ۱۰ مورد اشاره خواهیم کرد:

۱- رونالدو روی دور گلزنی

رونالدوی آقای گل برگشته است. او با دو گلی که شب گذشته به خیخون زد، تعداد گل هایش در این فصل را به ۱۲ رساند. رونالدو هرچند فصل را به دلیل مصدومیتی که در فینال یورو ۲۰۱۶ گریبانش را گرفته بود خوب شروع نکرد؛ اما با زدن ۵ گل در یک هفته(۳ گل به اتلتیکو و ۲ گل به خیخون) نشان داد که به روزهای اوجش برگشته است.

او در لالیگا با ۱۰ گل، آقای گل است و در لیگ قهرمانان نیز ۲ گله است. رونالدو با هت تریک در زمین اتلتیکو، رئال را از یکی از دشوارترین دوئل ها سربلند از زمین خارج کرد و قصد دارد همچون سال ۲۰۱۲ که با گل خود در نوکمپ به بارسا، زمینه ساز قهرمانی رئال در لالیگا شد، این بار نیز زهر خود را به بارسلونا در نوکمپ بریزد. او تاکنون موفق به زدن ۱۰ گل در ورزشگاه اختصاصی بارسلونا شده است.

۲- ۳۱ بازی بدون شکست

چنین آماری قبل از بزرگترین بازی فصل می تواند از لحاظ روحی به کمک رئالی ها بیاید. در این مدت برخی مواقع به شایستگی و برخی مواقع نیز با خوش شانسی، رئالی ها مغلوب حریفان نشده اند؛ اما هر چه که هست، رئال با زیدان شکست ناپذیر نشان داده است.

۳- عملکرد خوب نیمکت نشین ها

فصول گذشته همواره شاهد بودیم که رئال پس از مصدومیت چند بازیکن موثر خود، به مشکل برخورد می کرد؛ اما در این فصل چنین چیزی را شاهد نیستیم.

زیدان به خوبی توانسته اعتماد به نفس نیمکت نشین هایش را بالا ببرد و همین باعث شده در روزهای غیبت ستاره هایی مثل کاسیمیرو، په په، راموس،بیل، رونالدو، مودریچ، بنزما، مارسلو، کروس و… خللی در روند رئال ایجاد نشود. بازیکنانی چون موراتا، لوکاس واسکز، کوواچیچ، آسنسیو و ایسکو، به خوبی توانسته اند جواب اعتماد زیدان را بدهند. به همین دلیل است که حالا کمتر کسی افسوس غیبت بیل و کروس در ال کلاسیکو را می خورد.

۴- پیروزی خردکننده در دربی مادرید

کمتر هواداری از رئال تصور می کرد که تیم محبوبش در ویسنته کالدرون بتواند بر اتلتیکو با سه گل پیروز شود.

رئال در غیاب دو مهره اصلی خط دفاعی خود یعنی راموس و په په، به مصاف یکی از سخت ترین و دشوارترین تیم های حال حاضر دنیا یعنی اتلتیکو رفت. سه سال بود که رئال در لالیگا موفق به پیروزی بر رقیب و همسایه خود نشده بود؛ اما به لطف هت تریک رونالدو و تاکتیک های ویژه زیدان، اتلتیکوی دیگو سیمئونه در حضور هوادارانش تحقیر شد. همان برد می تواند عنصر اطمینان بخشی برای رئالی ها در ال کلاسیکو باشد.

۵- بازگشت زوج په په و راموس به خط دفاعی

هرچند زوج ناچو و واران در غیاب راموس و په په به خوبی جواب داد؛ ولی بر کسی پوشیده نیست که راموس و په په، دو مهره اصلی و اطمینان بخش رئال در خط دفاعی هستند؛ به خصوص در بازی های بزرگ فصل.

هر دو بازیکن حالا آماده شده اند و در خانه مثلث MSN، عامل اعتماد به نفس رئالی ها خواهند بود.

۶- متحول شدن کوواچیچ

متئو کوواچیچ، خرید غیرمنتظره رئال در تابستان ۲۰۱۵ بود. او به خواست رافا بنیتس با ۳۰ میلیون یورو از اینتر به رئال پیوست و در کلاس درس هموطنش لوکا مودریچ، توانست به پیشرفتی فوق العاده دست یابد.

در روزهای غیبت مودریچ، کاسیمیرو و کروس، او به جای هر ۳ بازیکن به میدان رفته و عالی نیز کار کرده است. به طور حتم کوواچیچ می تواند در ال کلاسیکو خودش را بیش از پیش به هواداران رئال اثبات کند و زیدان نیز مجبور نخواهد شد روی کاسیمیرو که هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده ریسک کند.

۷- تدابیر زیدان برای ال کلاسیکو

واضح است که رئال با زیدان در اکثر دیدارهایش، نمایشی جذاب و تماشایی نداشته و حتی برخی می گویند که زیدان بدون تاکتیک خاصی رئال را هدایت می کند؛ اما نمی توان گفت که ۳۱ بازی بدون باخت و شکستن رکورد امتیازگیری در لالیگا، تصادفی و محصول شانس بوده باشد.

تدابیر ویژه زیدان در دربی مادرید که باعث مات شدن دیگو سیمئونه شد، یک بار دیگر ثابت کرد که زیزو در حال تبدیل شدن به یک مربی بزرگ است و امتحان خود را نیز به خوبی پس داده است. رئال با زیدان همین چند ماه پیش در نوکمپ موفق به شکست ۲-۱ بارسا شد و زیزو با شکست دادن بارسا در خانه اش بیگانه نیست.

۸- یک هفته استراحت تا رویارویی با بارسلونا

رئال پس از بازی شب گذشته، یک بازی میان هفته در کوپا دل ری با کولتورال پیش رو دارد که با توجه به پیروزی ۶-۱ در بازی رفت، صعودش به دور یک هشتم حتمی به نظر می رسد.

زیدان می تواند با آسودگی به ستاره هایش در این بازی استراحت داده، تا با آمادگی بدنی کامل به ال کلاسیکو برسند. در هفته هایی که تیم های بزرگ معمولا هر سه روز یک بار به میدان می روند، این یک هفته استراحت خود یک مزیت محسوب می شود.

۹- اطمینان از صدرنشینی

رئال با پیروزی برخیخون، ۷ امتیاز از بارسلونا پیشی گرفت و اگر فرض بگیریم که آبی اناری ها امشب در زمین سوسیداد پیروز شوند، حداقل فاصله دو تیم تا ال کلاسیکو ۴ امتیاز خواهد بود. بدین ترتیب رئال حتی اگر نوکمپ را با شکست ترک کند صدرنشین خواهد ماند و این خود تا حدودی از فشار روی بازیکنان رئال کم خواهد کرد.

۱۰- خاطره خوب از آخرین ال کلاسیکو

آخرین خاطره رئالی ها از بازی در نوکمپ بسیار شیرین است.

با زیدان روی نیمکت، کهکشانی ها توانستند در ۲۰ دقیقه پایانی، شکست ۱-۰ را با پیروی ۲-۱ عوض کنند. شکست بارسا می توانست سنگین تر باشد، اگر داور، گل بیل را به غلط مردود اعلام نمی کرد.

همان برد باعث شد تا به تدریج فاصله ۱۲ امتیازی رئال با بارسلونا در هفته پایانی به ۱ امتیاز کاهش یابد. بردی که باعث شد تا لبخند به هواداران رئال پس از شکست ۴-۰ به بارسا در برنابئو برگردد.

رئالی ها با زیدان یک بار طعم شیرین پیروزی بر بارسا در نوکمپ را چشیده اند و این بار نیز با همان انگیزه و با اعتماد به نفسی بیشتر قدم به ال کلاسیکو خواهند گذاشت.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *