افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس

 

افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس

در این نوشته قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با موضوع  افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس آشنا کنیم.در ادامه این نوشته به دلایل استفاده از خبرنامه و چگونگی کارکرد با آن میپردازیم.

دانلود تلگرام

Teletter خبرنامه تلگرام

برای دانلود تلگرام کلیک کنید

افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرسو راهی مطمئن به جهت رابطه بین شما و مخاطبین سایت است . ایـن افزونه سیستم مدیریت محتوای وردپرس و نرم افزار رابطه ی تلگرام را به متصل می نماید که بدون شک هر دو برترین و پرمخاطب ترین در بین کاربران ایرانی و در زمینه کار خود می باشند .

شیوه های قدیمی ارسـال خبرنامه

ارسـال خبرنامه یکـی از قدیمی ترین تاکتیک های جذب بازدیدکننده و یادآوری سایت به مخاطبان است . شیوه های گوناگونی برای ارسـال خبرنامه وجود دارد که مهمترین آنها ارسـال از طریق ایمیل و اس ام اس می باشند.

افزونه خبرنامه وردپرس

ارسـال خبرنامه از طریق ایمیل مسائل زیادی را برای مدیران وبسایت ها ایجاد می نماید و با افزوده شدن تعداد اعضای خبرنامه یا تعداد ایمیل های ارسـال یو امکان ارسـال مستقیم از سرور سایت وجود نداشته و بعد از مدتی همه ایمیل های شما بعنوان اسپم شناخته خواهد شد.

در نتیجه مجبور به استفاده از سیستم های جایگزین مثل Mailchimp میشوید که همراه با صرف هزینه و محدودیت خواهند بود. یکـی دیگـر از مسائل ایـن سرویس ها عدم امکان ارسـال لحظه ای خبرنامه با انتشار مطالب در سایت است و شما مجبور به مدیریت ایمیل های ارسـال ی خواهید شد.

ارسـال خبرنامه از طریق اس ام اس ممکن است پرهزینه ترین استراتژی باشد! چون علاوه برآنکه در تعداد کاراکترهای ارسـال ی محدود می باشید برای هر ارسـال هر اس ام اس هزینه پرداخت میکنید. همین طور وقتی که پیغام شما به دست مخاطبان میرسد ممکن است دسترسی به ایـن ترنت نداشته باشند.

چرا از خبرنامه تلگرام استفاده کنیم؟

تلگرام بدون شک محبوب ترینو سریع ترین و ایمن ترین نرم افزار برای رابطه بین کاربران از طریق ایـن ترنت در ایران است . به گزارش ایسنا در خرداد ۹۴و تلگرام پنج میلیون کاربر ایرانی فعال دارد؛ اما آمارهای غیر رسمی اعداد بسیار بالاتری را گزارش داده اند تا جاییکه گفته می شود بیش از یک سوم کاربران تلگرام در جهان ایرانی می باشند و تعداد آنها نزدیک به ۲۰ میلیون نفر است .

محمود واعظیو وزیر رابطه ات و فناوری اطلاعات در مرداد ۹۴ اعلام کرد که تلگرام در ایران فیلتر نخواهد شد و همین مسئله نوید بخش تداوم موفقیت های آن در ایران است . روزانه بر تعداد کاربران تلگرام در ایران افزوده می شود و هیچ گونه محدودیت سنی را نمیتوان در طیف مخاطبان آن متصور شد.

افزونه خبرنامه تلگرام به شما امکان میدهد که اخبـار و مقالات خود را بلافاصله بعد از انتشار در معرض دید ایـن طیف عظیم از مخاطبان قرار دهید. شما هیچ محدودیتی در سایز اطلاعات ارسـال ی و دریافتی نداشته و پیغام شما در سریع ترین وقت ممکن به دست مخاطبان خواهد رسید.

پیغام ارسـال ی از طریق افزونه خبرنامه تلگرامو هر وقت که به ایـن ترنت متصل شوند در دسترس آنها خواهد بود و شما مطمئن می باشید که کاربر امکان مشاهده لینک های ارسـال ی را دارد.

خبرنامه تلگرام چطور کار می نماید ؟

ایـن افزونه به شما امکان میدهد که بین ربات تلگرام و سایت وردپرسی خود رابطه برقرار بکنید . شما لینک ربات تلگرام خود را در سایت قرار میدهید و با کلیک بر روی آن کاربران میتوانند با ایـن ربات رابطه برقرار کنند. بعد از اولین ارسـال پیغام توسط کاربرو شما امکان ارسـال پیغام به آنها را خواهید داشت.

اطلاعات اعضای خبرنامه حاوی نامو فامیل و وقت عضویت و شناسه کاربری آنها در پنل مدیریت سایت ذخیره شده و برای شما قابل مشاهده و شمارش است . هر وقت که نوشته یا خبر جدیدی را منتشر میکنید قادر خواهید بود اعضای خبرنامه را از انتشار آن مطلع بکنید . پیغام ارسـال ی میتواند لینک صفحهو یک متن دلخواه و یا ترکیبی از هر دو باشد.

چنانچه کاربران ربات تلگرام شما را از لیست مخاطبان خود حذف یا بلاک کنندو کاربر از لیست اعضای خبرنامه خارج شده و دیگـر پیامی برای او از طرف شما ارسـال نخواهد شد.

خصوصیات ی افزونه خبرنامه تلگرام Teletter

افزونه وردپرس برای تلگرام

 • راه اندازی سریع و آسان
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • ذخیره سازی اطلاعات اعضای خبرنامه
 • معین پیامد خوش آمدگویی برای اعضای جدید
 • قابلیت ارسـال خبرنامه وقت انتشار یا بروزرسانی در وردپرس
 • بروزرسانی لیست اعضا بصورت اتوماتیک یا دستی
 • عدم نیاز به SSL یا سرویس های جانبی
 • امکان ارسـال لینکو متن دلخواه یا هردو
 • حذف اتوماتیک کاربران غیرفع ال از لیست ارسـال
 • پشتیبانی از نوع نوشته سفارشی (Custom Post Types) در وردپرس
 • قابلیت تنظیم وقت بروزرسانی اتوماتیک (هر ساعتو روزی دو بـار و روزی یک بـار )
 • قابلیت تنظیم تعداد پیام های دریافتی از تلگرام در هر بروزرسانی
 • کاملا رایگان
 • پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت وبسیما

آموزش استفاده از افزونه وردپرس خبرنام تلگرام

قبل از نصب افزونه تلگرام و استفاده از خبرنامه شما بایستی یک ربات تلگرام و یک Token فعال داشته باشید. مراحل کار در مقاله تهیه ربات تلگرام توضیح داده شده است . پس افزونه خبرنامه تلگرام را دریافت و نصب بکنید .

تنظیمات خبرنامه

بعد از نصب افزونه از پنل مدیریت و در بخش تنظیمات به منوی API تلگرام مراجعه کـرده و تنظیمات موجود در تصویر زیر را به دقت انجام دهید.

تنظیمات افزونه خبرنامه تلگرام وردپرس

۱- Token دریافتی از تلگرام بعد از راه اندازی ربات خود را در ایـن بخش وارد بکنید .

۲- شیوه رابطه سایت با API تلگرام را معین بکنید . در ایـن بخش دو شیوه getUpdates و Manual فعال است .

 • در شیوه Get Updates سایت شما با استفاده از Cron Job بصورت اتوماتیک به وب سرویس تلگرام متصل شده و بروزرسانی های اخیر را دریافت می نماید .
 • در شیوه دستی یا Manual یک قالب برگه به نام Telegram API به سایت شما اضافه میگردد. یک برگه جدید بسازید و قالب آن را بر روی Telegram API تنظیم بکنید .
 • تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , کانال تلگرام
 • با هر بـار فراخوانی ایـن آدرس بروزرسانی های جدید از تلگرام دریافت خواهد شد. دقت کنید که دسترسی به ایـن برگه را محدود کـرده و بر روی حالت خصوصی یا بصورت رمز دار قرار دهید تا تنها خودتان به آن دسترسی داشته باشید.

۳- ایـن مورد تنها وقتی کاربرد دارد که شما متد getUpdates را انتخاب کـرده باشید. در ایـن جا میتوانید وقت دریافت بروزرسانی های جدید از تلگرام را معین بکنید . ایـن وقت میتواند بر طبق تعداد مخاطب یا اعضای جدید شما انتخاب شود و اثر در عملکرد کلی افزونه خبرنامه تلگرام نخواهد داشت.

۴- تلگرام همه پیغام های ارسـال ی از کاربران به ربات شما را ذخیره سازی می نماید و با استفاده از ایـن مورد شما میتوانید تعداد بروزرسانی های جدیدی که در هر رابطه دریافت می شود را معین بکنید . چنانچه تعداد پیغام های ارسـال ی به شما زیاد باشد سایز جواب ارسـال ی از تلگرام بالا رفته و تحلیل دیتای ورودی برای سرور شما سخت می شود . ایـن بخش برای جلوگیری از مسائل سروری برای هاست های ضعیف تر قرار داده شده است .

چنانچه تعداد پیغام های ارسـال شده به ربات بیشتر از محدودیت شما باشدو پیغام ها از دست نخواهند رفت و در رابطه بعدی دریافت خواهند شد.

۵- هر کاربر جدید که ربات تلگرام شما را به لیست خود اضافه نماید پیامی برای خوش آمد گویی دریافت خواهد کرد. متن پیغام مورد نظـر خود را در ایـن بخش وارد بکنید .

۶- افزونه خبرنامه تلگرام بصورت اتوماتیک نوع نوشته های موجود بر روی سایت را شناسایی کـرده و همه آنها را در ایـن بخش لیست می نماید . شما میتوانید قابلیت ارسـال خبرنامه را برای هرکدام فعال یا غیرفع ال بکنید . با فعال کردن ایـن مورد یک باکس تنظیمات به صفحه ویرایش آن نوع نوشته افزوده می شود .

ارسـال خبرنامه

بعد از طی کردن مراحل بالا تغییرات خود را ذخیره کـرده و به بخش اضافه کردن نوشته جدید در پنل مدیریت بروید.

ارسـال خبرنامه با استفاده از تلگراموقت  اضافه کردن یا بروزرسانی نوشته چنانچه مورد “ارسـال خبرنامه برای همه اعضا” فعال باشدو بلافاصله بعد از انتشار خبرنامه به همه کاربران فعال ارسـال خواهد شدو شما میتوانید متن ارسـال ی در پیغام را خودتان معین بکنید . ایـن متن میتواند حاوی لینک مطلبو متن دلخواه و یا ترکیبی از هردو باشد.

بعد از ارسـال گزینه “ارسـال خبرنامه برای همه اعضا” بصورت اتوماتیک غیرفع ال می شود تا در هر ظهور رسانی پیغام شما مجددا ارسـال نگردد ولی هر وقت که آن را فعال بکنید میتوانید یک پیغام جدید به اعضای خبرنامه ارسـال بکنید .

چنانچه Open graph بر روی سایت شما فعال باشدو تلگرام بصورت اتوماتیک علاوه بر آدرس صفحهو عنوانو توضیحات کوتاه و تصویر شاخص آن را به کاربران نمایش میدهد.

لیست اعضای خبرنامه تلگرام

در پنل مدیریت وردپرس منوی جدیدی به نام “اعضای خبرنامه” ایجاد شده است . شما میتوانید با مراجعه به ایـن بخشو لیست تمام اعضای خبرنامه تلمحترم خود را مشاهده کـرده و به اطلاعات ارسـال ی از تلگرام حاوی نامو فامیل و شناسه کاربریو آی دی کاربرو وضعیت کاربر و تاریخ عضویت دسترسی داشته باشید.

وضعیت کاربرانی که ربات تلگرام شما را حذف کـرده باشند به deactive تغییر پیدا کـرده و از آن پس پیغام های خبرنامه شما به ایـن اشخاص ارسـال نخواهد شد.

همه چیز آماده استو همین امروز افزونه را نصب کـرده و نظـر ات خود را برای ما ارسـال بکنید و در صورتیکه ایـن افزونه مورد استقبال وب فارسی واقع شود امکانات زیادتری به آن اضافه خواهیم کرد.

باز نشر و اشتراک گذاری ایـن افزونه بلامانع استو لطفا در صورتیکه لینک آن را برای دریافت قرار میدهید همراه با معرفی وبسیما و حفظ کپی رایت باشد. همین طور شما میتوانید آدرس همین صفحه را بعنوان راهنمای افزونه به مخطبان خود ارائه دهید.

پرسشها متداول

۱- افزونه را فعال کردم و تمام تنظیمات به درستی انجام شده استو اعضای خبرنامه بدرستی بروزرسانی میشوند ولی وقت ارسـال مطلب پیامی برای آنها ارسـال نمی شود !

در ایـن حالت ممکن است افزونه با یکـی از افزونه های موجود بر روی سایت شما در تداخل باشد. نمونه شناخته شده افزونه “وردپرس فارسی” است . اما ایـن دو افزونه با در تداخل نیستند و تنها یکـی از مورد های افزونه وردپرس فارسی سبب اختلال در عملکرد افزونه تلگرام وردپرس می شود .

برای رفع ایـن مساله به بخش تنظیمات افزونه وردپرس فارسی رفته و در بخش “تبدیل اعداد به فارسی” مورد “عنوان نوشته ها” را غیرفع ال بکنید . فارسی شدن ایـن اعداد در بخش اعضای خبرنامه سبب عدم اتصال درست بین شما و تلگرام می شود .

بروزرسانی ها و ایده های پیش رو

افزونه تلتر بر روی بیش از ۶۰۰ سایت نصب بوده و مورد استفاده قرار میگیرد با ایـن وجود امتیاز کسب شده در سایت وردپرس پایین بوده و بنظـر میرسد که کاربران استقبال ضروری را از آن نکـرده اند. در صورت دریافت ۲۰ رای ۵ ستاره در سایت وردپرس یکـی از بروزرسانی های زیر بصورت رایگان منتشر خواهد شد:

 • قابلیت دریافت و ذخیره تصویر پروفایل اعضای خبرنامه از تلگرام
 • قابلیت تعریف Command از پنل وردپرس و ارسـال جواب اتوماتیک به کاربران
 • مجزا کردن گروه ها و افرادو ذخیره اطلاعات گروه ها و ارسـال در گروه ها
 • پشتیبانی از webhook
 • ارائه سرویس رایگان برای استفاده از webhook بدون SSL
 • اضافه کردن امکان ارسـال کیبورد سفارشی به کاربران

منبع
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *